Donovaly Sprint/HH/Kids/Charity 2018

            .
Spartan Race Inc.
Donovaly Sprint/HH/Kids/Charity 2018
DonovalyPod Magurou 801 Park Snow DonovalyDonovalySK976 39
Donovaly Charity Run 2018

Donovaly Charity Run 2018

Spartans know the importance of leaving no man or woman behind. This is as true off the course as it is on it. By staying the course in the Spartan Charity Challenge Sprint you are not only finishing a Spartan Race, you are supporting a great cause.
Spartan Race Inc.
DonovalyPod Magurou 801 Park Snow DonovalyDonovalySK976 39
Donovaly HH 2018 Slovakia

Donovaly HH 2018 Slovakia

Hurricane Heat (or HH) is a team-based event designed to push racers to greater personal distances. There are no timing chips and no bibs. There is no individual competition. Each HH is a unique experience directly related to the individuality of the venue, so distances and times vary. You will be challenged, and as a team, you will succeed.
Spartan Race Inc.
DonovalyPod Magurou 801 Park Snow DonovalyDonovalySK976 39
Donovaly Spartan KIDS 2018

Donovaly Spartan KIDS 2018

Spartan Race isn't just for adults. Our Spartan Junior Race offers two distances for the little Spartans in your life. Based on age, our Junior races have obstacles in them just like the grown up versions. Come watch your future Spartans run, jump, and play just like they're supposed to.
Spartan Race Inc.
DonovalyPod Magurou 801 Park Snow DonovalyDonovalySK976 39
Donovaly Sprint 2018

Donovaly Sprint 2018

The Sprint may be our shortest distance race, but it’s still a favorite among both new and returning racers. It’s the perfect distance for those looking to start their Spartan journey. The Sprint also allows returning racers a manageable distance to see how far they can push themselves. Delivering 20-23 obstacles over 3-5 miles, you'll never run the same race twice. Once you complete the sprint you are 1/3 on your Spartan TRIFECTA: The ultimate Spartan achievement.
Spartan Race Inc.
DonovalyPod Magurou 801 Park Snow DonovalyDonovalySK976 39

Všetky ceny na osobu včítane DPH.  V prípade medzinárodnej bankovej tranzakcie sa môžu objaviť bankové poplatky. Online registrácia bude ukončená v nedeľu 6. mája 2018 o polnoci.

Nie je možné zmeniť štartovnú vlnu. Štartovný poplatok je nenávratný.

Študenti: nie je možné si uplatniť študentskú zľavu

Vek: 15 - 99 rokov

Poistenie: Všetci účastníci štartujú na vlastne riziko. Poistenie je v cene registrácie. Detaily krytia pozrite tu.

Platba: je možná bežnými kreditnými kartami a cez internet banking.

Dátum pretekov: Sobota, máj 12,  2018

Dĺžka trate: SPRINT 5 km a viac + minimálne 20 prekážok, 40 minút až 2 hodiny – závisí od kondície pretekára.

Čas začiatku:   8:00  Dostavte se minimálne 1 hodinu pred vašim plánovaným štartom.

Štartové Vlny / Heats: 250 pretekárov bude štartovať každých 30 minút, alebo 15 minút, záleží od situácie. Štartovný čas si vyberiete počas registrácie. Vybraný čas nie je zaručený a môže byť organizátorom zmenený. Účasť v Elitnej vlne je limitovaná a je za príplatok 10€. Účasť v Age Group vlne je limitovaná a je za príplatok  5€.

Ceny na Valcu

     indikator kapacity pride tu

Informácie o lokalite

 

Park Snow Donovaly, Malamut Arena, 976 39 Donovaly,  SLOVAKIA

Mapa lokality     |      web stránka lokality

 

 

 

Dĺžka trate

 

5 km a viac + minimálne 20 prekážok, 40 minút až 2 hodiny – závisí od kondície pretekára. To je všetko čo potrebujete vedieť ... očakávať neočakávané. Ale prosím zvážte následujúce: Trasa je v cross country štýle, která vás povedie lesom a krovinami, priekopami a ,možno aj horolezeckými prekážkami ako aj nerovným terénom s krytými koreňami, alebo drátmi, vodou, alebo kľzkym povrchom. Preto je nutné zdôrazniť, že zranenia môžu nastať pri pádoch, zakopnutí, pošmyknutí atď. alebo pri prekonávaní prekážok. Okrem toho nebezpečie môže byť spôsobené pádmi ostatních účastníkov. Z toho dôvodu žiadame, aby ste upravili rýchlosť běhu a chovanie podľa podmienok, viditeľnosti a priepustnosti na trase a danej prekážke.

 

PRAVIDLÁ & PREDPISY

 

V deň pretekov pri prezentácii obdržíte v štartovom sáčku štartové číslo, alebo čelenku. Jedno z toho je povinnosť nosiť viditeľne počas celého priebehu pretekov. To Vám tiež zvýši šancu dostať sa neskôr ľahšie k fotografiám. Nemôžete dať svoje štartové číslo inej osobe. Pretekov sa môže zúčastniť iba ten, kto odovzdá pri prezentácii podpísaný Reverz. Tu tiež obdržíte časový čip, ktorý je nutné nosiť na zápästí po celou dobu pretekov. Po dobehnutí do cieľa musíte časomierový čip odovzdať. Nie je možné, aby jste svoj časomierový čip dali inej osobe, pretože čip je naprogramovaný na vaše štartovné číslo a vaše meno. Pokiaľ neprekonáte prekážku čaká vás trest v podobě 30 angličákov - BURPEES. Niektoré prekážky sú povinné a musíte ich zdolať. V opačnom pripade nasleduje diskvalifikácia. Vynechanie prekážky, alebo nevykonanie angličákov má za následok udelenie diskvalifikácie. Po celej trase a na všetkých prekážkach sú rozmiestnení traťoví maršáli a rozhodcovia. Nesmiete si skracovať trasu. Môžete sa predbiehať na trase, ale nie na prekážkach. Buďte ohľaduplní vočí ostatným pretekárom.

Kliknite tu  a prečítajte si pravidlá & predpisy pre Spartan Race.

 

Dôležité informácie

 

Reverz dospelí, mladiství, deti a dobrovoľníci

Štartová Listina

Propozície na Sprint

 

 

 

ČO DOSTANEM

 
 • Preteky organizované na profesionálnej úrovni;
 • Úrazové poistenie v cene registrácie;
 • Sparťanské finišerské tričko (iba ten kto dokončí);
 • Sparťanskú finišerskú medailu  (iba ten kto dokončí);
 • Jedno (1) pivo  (pre starších ako 18 rokov)
 • Časový čip na meranie výsledkov a vyhodnotenie;(nutné vrátiť)
 • Profesionálne fotografie
 • Právo chváliť sa;
 • Modriny, škrabance, zážitky, zážitky a viacej zážitkov!;

 

ČO SI PRINIESŤ

 

Vyplnený a podpísaný reverz, OP alebo iný doklad a kartu poistenca. Doporučujeme tiež uterák a igelitovú tašku pre vaše zablatené a mokré oblečenie po pretekoch. A ešte nezabudnite  na dobrú náladu a úsmev. 

 

ČO NA SEBA

 

Doporučujeme bežecké topánky do terénu (all terrain shoes) alebo podobné tenisky. Určite nedoporučujeme beh na boso vzhľadom k veľmi náročnému a rôznorodému terénu. Ako oblečenie ľahké tričko a kraťasy. Materiál vlna a bavlna sa nedoporučuje. Pro dlhšie disciplíny si zoberte so sebou určite camel bag.

Dôležité upozornenie:

Je zakázané používať obuv s kovovými, plastovými alebo  inými  hrotmy bez rozdielu či sa jedná o zimné alebo letné preteky. Je zakázané používať akékľvek protišmykové pomôcky na obuv a podrážku. Pretekári,  ktorí budú používať zakázanú obuv a iné podporé pomôcky (akékoľvek palice)  budú diskvalifikovaní.

 

Pomoc

 

K dispozícii sú občerstvovacie stanice s vodou  na trati a jedna bude v cieli. Ale tieto občerstvovačky sú v Sparťanskom štýle, takže pokiaľ máte špecifické potreby v oblasti výživy uistite sa, že máte so sebou vlastné potreby na  hydratáciu a energiu.

 

 

Úschovňa batožiny

 

Je k dispozícii v stane Bagcheck na jeden kus batožiny celý deň zadarmo.

 

SPRCHY & ŠATNE

 

Pred a po pretekoch môžete použiť stany ako šatne rozdelené podľa pohlavia.

 

 

FESTIVAL MINI-SÚŤAŽE

 

Zatiaľ čo čakáte na štart vašej vlny, môžete sa zúčastniť niektorých našich mini-súťaží. Vyskúšajte zhyby na hrazde, angličáky na čas, alebo prehadzovanie pneumatiky. Víťaz je ocenený voľným lístkom na následujúce preteky, alebo inými atraktivnými cenami.

 

Výsledky, foto & video

 

Profesionálne fotografie budú zverejnené v albumoch na našej FB stránke a na našich stránkach v sekcii FOTO do 5 dní po pretekoch zdarma. Informácie o inštalácii fotiek a oficiálnych výsledkov vám zašleme emailom. Video bude k nahliadnutiu na našom youtube kanáli.

 

Parkovné

 

parkovné je zdarma

V blízkosti miesta konania bude k dispozícii parkovisko. Jeho kapacita však bude obmedzená. V rámci šetrenia prírody využívajte motorové vozidlá ekonomicky a vezmite zo sebou viac spolujazdcov. Prosíme, neparkujte na okraji príjazdovej cesty, prístup na miesto konania by mohol byť takto blokovaný. To platí pre každého (divákov, pretekárov atď.) Prosím, ukryjte všetky cenné veci v aute pred pohľadmi potencionálnych zlodejov. Organizátor nie je zodpovedný za odcudzené vecí zo zaparkovaných vozidel.

 

INÉ

 

Piknik a stanovanie nie sú povolené na pretekoch. Občerstvenie, jedlo a nápoje budú k dispozícii pre všetkých vo festival aréne.

 

 

ĎALŠIE INFORMÁCIE

 

Pre ďalšie informácie  kliknite tu

Sila je v skupine! Pretekajte v družstve a pomôžte ostatným dokončiť preteky a družstvo pomôže vám. Prihláste sa ako družstvo! Jediné, čo potrebujete je mať minimálne 4 členov. Čím viac ľudí sa zaregistrujte do družstva tým vyššia zľava;

skupinové zľavy: 4 – 14 zľava 10%, 15 a viac zľava 20%

Týmové výsledky:

 • Každý tým skladajúci sa zo 4 alebo viac členov bude automaticky zaradený do hodnotenia družstiev. Aby mohol byť tým vyhodnotený, musia minimálne 4 členovia družstva dokončiť preteky.
 • Časy všetkých členov družstva sa zaznamenávajú.
 • Čas 4tého člena družstva sa počíta do celkového hodnotenia družstiev.
 • Družstva môžu byť rozdelené v rôznych vlnách a nemusia bežať spolu.
 • Družstva môžu byť zmiešané - muži a ženy.
 • Najlepšie družstvo (jeho 4 najrychlejší členovia) dostane zdarma lístky na následujúce preteky

Diváci majú vstup na súťaž zadarmo.

Diváci vítaní. Môžu zažiť výnimočný deň s rôznými činnosťami na Spartan Race pretekoch. Diváci si môžu priniesť kamery, ale musia dodržiavať upozornenia a nevstupovať do dráhy bežcov a zakázaných priestorov. Môžu si vyskúšať niektoré prekážky nainštalované v našej festival aréne. Môžu prihlásiť svoje deti na Spartan Kids.