Valčianska Dolina WINTER Sprint/Kids

Spartan Race Inc.
Valčianska Dolina WINTER Sprint/Kids
ValčaValčianska dolina 1054 Ski Areal SnowlandValča038 35
Valča Winter Spartan KIDS

Valča Winter Spartan KIDS

Spartan Race isn't just for adults. Our Spartan Junior Race offers two distances for the little Spartans in your life. Based on age, our Junior races have obstacles in them just like the grown up versions. Come watch your future Spartans run, jump, and play just like they're supposed to.
Spartan Race Inc.
ValčaValčianska dolina 1054 Ski Areal SnowlandValča038 35
Valčianska Dolina WINTER Sprint 2018

Valčianska Dolina WINTER Sprint 2018

The Sprint may be our shortest distance race, but it’s still a favorite among both new and returning racers. It’s the perfect distance for those looking to start their Spartan journey. The Sprint also allows returning racers a manageable distance to see how far they can push themselves. Delivering 20-23 obstacles over 3-5 miles, you'll never run the same race twice. Once you complete the sprint you are 1/3 on your Spartan TRIFECTA: The ultimate Spartan achievement.
Spartan Race Inc.
ValčaValčianska dolina 1054 Ski Areal SnowlandValča038 35

Sobota 10. február 2018

 

 

 

 

Všetky ceny na osobu včítane DPH.  V prípade medzinárodnej bankovej tranzakcie sa môžu objaviť bankové poplatky. Online registrácia bude ukončená v nedeľu 4. februára 2018 o polnoci.

Všetky ceny na osobu včítane DPH.  V prípade medzinárodnej bankovej tranzakcie sa môžu objaviť bankové poplatky. Ak nebude vypredané skôr, tak online registrácia bude ukončená v nedeľu 4. februára 2018 o polnoci.

Nie je možné zmeniť štartovnú vlnu. Štartovný poplatok je nenávratný.

Študenti: nie je možné si uplatniť študentskú zľavu

Vek: 15 - 99 rokov

Poistenie: Všetci účastníci štartujú na vlastne riziko. Poistenie je v cene registrácie. Detaily krytia pozrite tu.

Platba: je možná bežnými kreditnými kartami a cez internet banking.

Dátum pretekov: Sobota, február 10, 2018

Dĺžka trate: SPRINT 5 km a viac + minimálne 20 prekážok, 40 minút až 2 hodiny – závisí od kondície pretekára.

Čas začiatku:   8:00  Dostavte se minimálne 1 hodinu pred vašim plánovaným štartom.

Štartové Vlny / Heats: 250 pretekárov bude štartovať každých 30 minút, alebo 15 minút, záleží od situácie. Štartovný čas si vyberiete počas registrácie. Vybraný čas nie je zaručený a môže byť organizátorom zmenený. Účasť v Elitnej vlne je limitovaná a je za príplatok 10€. Účasť v Age Group vlne je limitovaná a je za príplatok  5€.

Informácie o lokalite

 

Valčianska Dolina 1054 , 038 35 Valča, SLOVAKIA

 Mapa lokality   |   Webová stránka lokality

 

Dĺžka trate

 

5 km a viac + minimálne 20 prekážok, 40 minút až 2 hodiny – závisí od kondície pretekára. To je všetko čo potrebujete vedieť ... očakávať neočakávané. Ale prosím zvážte následujúce: Trasa je v cross country štýle, která vás povedie lesom a krovinami, priekopami a ,možno aj horolezeckými prekážkami ako aj nerovným terénom s krytými  koreňami, alebo drátmi, vodou,  alebo kľzkym povrchom. Preto je nutné zdôrazniť, že zranenia môžu nastať pri pádoch, zakopnutí, pošmyknutí atď. alebo pri prekonávaní prekážok. Okrem toho nebezpečie môže byť spôsobené pádmi ostatních účastníkov. Z toho dôvodu  žiadame, aby ste upravili rýchlosť běhu a chovanie podľa podmienok, viditeľnosti a priepustnosti na trase a danej prekážke.

 

PRAVIDLÁ & PREDPISY

 

V deň pretekov pri prezentácii obdržíte v štartovom sáčku štartové číslo, alebo čelenku. Jedno z toho je povinnosť nosiť viditeľne počas celého priebehu pretekov. To Vám tiež zvýši šancu dostať sa neskôr ľahšie k fotografiám. Nemôžete dať svoje štartové číslo inej osobe. Pretekov sa môže zúčastniť iba ten, kto odovzdá pri prezentácii podpísaný Reverz.  Tu tiež obdržíte časový čip, ktorý je nutné nosiť na zápästí po celou dobu pretekov. Po dobehnutí do cieľa musíte časomierový čip odovzdať. Nie je možné, aby jste svoj časomierový čip dali inej osobe, pretože čip je naprogramovaný na vaše štartovné číslo a vaše meno.  Pokiaľ neprekonáte prekážku čaká vás trest v podobě 30 angličákov -  BURPEES.   Niektoré prekážky sú povinné a musíte ich zdolať. V opačnom pripade nasleduje diskvalifikácia.  Vynechanie prekážky, alebo  nevykonanie  angličákov má za následok udelenie diskvalifikácie. Po celej trase a na všetkých prekážkach sú rozmiestnení traťoví maršáli a rozhodcovia. Nesmiete si skracovať trasu. Môžete sa predbiehať na trase, ale nie na prekážkach. Buďte ohľaduplní vočí ostatným pretekárom.  .

Kliknite tu  a prečítajte si pravidlá & predpisy pre Spartan Race.

 

Dôležité informácie

 

Reverz dospelí, mladiství, deti a dobrovoľníci

Štartová Listina

Propozície na Sprint

 

 

 

ČO DOSTANEM

 
 • Preteky organizované na profesionálnej úrovni;
 • Úrazové poistenie v cene registrácie;
 • Sparťanské finišerské tričko (iba ten kto dokončí);
 • Sparťanskú finišerskú medailu  (iba ten kto dokončí);
 • Jedno (1) pivo  (pre starších ako 18 rokov) - teplý čaj bude miesto piva počas zimných pretekov
 • Časový čip na meranie výsledkov a vyhodnotenie;(nutné vrátiť)
 • Profesionálne fotografie
 • Právo chváliť sa;
 • Modriny, škrabance, zážitky, zážitky a viacej zážitkov!;

 

ČO SI PRINIESŤ

 

Vyplnený a podpísaný reverz, OP alebo iný doklad a kartu poistenca. Doporučujeme tiež uterák a igelitovú tašku pre vaše zablatené a mokré oblečenie po pretekoch. A ešte nezabudnite  na dobrú náladu a úsmev. 

 

ČO NA SEBA

 

Doporučujeme bežecké topánky do terénu (all terrain shoes) alebo podobné tenisky. Určite nedoporučujeme beh na boso vzhľadom k veľmi náročnému a rôznorodému terénu. Ako oblečenie ľahké tričko a kraťasy. Materiál vlna a bavlna sa nedoporučuje. Pro dlhšie disciplíny si zoberte so sebou určite camel bag.

Poznámka: Pre zimné preteky doporučujeme  teplejšie oblečenie, dlhé rukávy, rukavice, čapice a viac vrstiev oblečenia.

Dôležité upozornenie:

Je zakázané používať obuv s kovovými, plastovými alebo  inými  hrotmy bez rozdielu či sa jedná o zimné alebo letné preteky. Je zakázané používať akékľvek protišmykové pomôcky na obuv a podrážku. Pretekári,  ktorí budú používať zakázanú obuv a iné podporé pomôcky (akékoľvek palice)  budú diskvalifikovaní.

 

Pomoc

 

K dispozícii sú občerstvovacie stanice s vodou  na trati a jedna bude v cieli. Ale tieto občerstvovačky sú v Sparťanskom štýle, takže pokiaľ máte špecifické potreby v oblasti výživy uistite sa, že máte so sebou vlastné potreby na  hydratáciu a energiu.

Poznámka: teplý čaj bude miesto vody počas zimných pretekov.

 

Úschovňa batožiny

 

Je k dispozícii celý deň za  poplatok 1 €.

 

SPRCHY & ŠATNE

 

Pred a po pretekoch môžete použiť stany ako šatne rozdelené podľa pohlavia.

Poznámka: Sprchy nebudú k dispozícii pre zimné preteky.  .

 

FESTIVAL MINI-SÚŤAŽE

 

Zatiaľ čo čakáte na štart vašej vlny, môžete sa zúčastniť niektorých našich mini-súťaží. Vyskúšajte zhyby na hrazde, angličáky na čas, alebo prehadzovanie pneumatiky. Víťaz je ocenený voľným lístkom na následujúce preteky, alebo inými atraktivnými cenami.

 

Výsledky, foto & video

 

Profesionálne fotografie budú zverejnené v albumoch na našej FB stránke a na našich stránkach v sekcii FOTO do 5 dní po pretekoch zdarma. Informácie o inštalácii fotiek a oficiálnych výsledkov vám zašleme emailom. Video bude k nahliadnutiu na našom youtube kanáli.

 

Parkovné

 

parkovné je zdarma

V blízkosti miesta konania bude k dispozícii parkovisko. Jeho kapacita však bude obmedzená. V rámci šetrenia prírody využívajte motorové vozidlá ekonomicky a vezmite zo sebou viac spolujazdcov. Prosíme, neparkujte na okraji príjazdovej cesty, prístup na miesto konania by mohol byť takto blokovaný. To platí pre každého (divákov, pretekárov atď.) Prosím, ukryjte všetky cenné veci v aute pred pohľadmi potencionálnych zlodejov. Organizátor nie je zodpovedný za odcudzené vecí zo zaparkovaných vozidel.

 

INÉ

 

Piknik a stanovanie nie sú povolené na pretekoch. Občerstvenie, jedlo a nápoje budú k dispozícii pre všetkých vo festival aréne.

 

 

ĎALŠIE INFORMÁCIE

 

Pre ďalšie informácie  kliknite tu

Registrácia on line za 12 € platba internet banking, alebo na mieste v deň pretekov za 17€ v hotovosti. Rodičia / opatrovníci musia podpísať revers, čo je súhlas o účasti dieťaťa na pretekoch.

Reverz tu

Pretekať sa bude v týchto  4 vekových kategóriach a 3 vzdialenostných kategóriach:

1. Predškolské deti 4 až 6 rokov  dlžka trate minimálne 750 m a minimálne 10 prekážok

2. Deti vo veku  6 až 8 rokov  dĺžka trate minimálne 1,5 km s minimálne 10 prekážkami

3. Deti vo veku 9 až 10 rokov dĺžka trate minimálne 1,5 km s minimálne 15 prekážkami

4. Deti vo veku  11 až 14 rokov, dĺžka trate minimálne 2,5 km s minimálne 15 prekážkami

5. Spartan Kids SPECIAL  je špeciálna vlna pre deti vo veku od 6 -14 rokov na vozíčkoch. Rodičia môžu bežať spolu s deťmi. Dĺžka trate maximálne 750 metrov.  (táto kategória sa nebeží na všetkých pretekoch a už vôbec nie cez  zimné preteky)

Detské preteky prebiehajú cez obed približne od 12 do 14.00 hod. Každý, kto dobehne do cieľa dostane SR tričko a medailu.  Prví 3 chlapci a prvé 3 dievčatá z kategórie dorastenci vo veku od 11-14 budú ocenení diplomami. Inak sa detské preteky nevyhodnocujú.

Sila je v skupine! Pretekajte v družstve a pomôžte ostatným dokončiť preteky a družstvo pomôže vám. Prihláste sa ako družstvo! Jediné, čo potrebujete je mať minimálne 4 členov. Čím viac ľudí sa zaregistrujte do družstva tým vyššia zľava;

skupinové zľavy: 4 – 14 zľava 10%, 15 a viac zľava 20%

Týmové výsledky:

 • Každý tým skladajúci sa zo 4 alebo viac členov bude automaticky zaradený do hodnotenia družstiev. Aby mohol byť tým vyhodnotený, musia minimálne 4 členovia družstva dokončiť preteky.
 • Časy všetkých členov družstva sa zaznamenávajú.
 • Čas 4tého člena družstva sa počíta do celkového hodnotenia družstiev.
 • Družstva môžu byť rozdelené v rôznych vlnách a nemusia bežať spolu.
 • Družstva môžu byť zmiešané - muži a ženy.
 • Najlepšie družstvo (jeho 4 najrychlejší členovia) dostane zdarma lístky na následujúce preteky

Diváci majú vstup na súťaž zadarmo.

Diváci vítaní. Môžu zažiť výnimočný deň s rôznými činnosťami na Spartan Race pretekoch. Diváci si môžu priniesť kamery, ale musia dodržiavať upozornenia a nevstupovať do dráhy bežcov a zakázaných priestorov. Môžu si vyskúšať niektoré prekážky nainštalované v našej festival aréne. Môžu prihlásiť svoje deti na Spartan Kids. 

majú vstup ZDARMA! Príď a stráv s nami neuveriteľný deň plný zábavy. Zaregistruj sa! Chceš vedieť ako obísť štartovný poplatok? Staň sa Dobrovoľnikom!

Registrácia sa nedá zmeniť. Nie je možné zmeniť štartovnú vlnu. Štartovný poplatok je nenávratný.

nie je možné si uplatniť študentskú zľavu

Vek 15 - 99 rokov

Platba je možná kreditnými kartami a cez internet banking.

Poistenie  Všetci účastníci štartujú na vlastné riziko. Poistenie je zahrnuté v cene registračného poplatku.

 

DOBROVOĽNÍCI

 

Chcete vedieť, ako sa vyhnúť vstupným poplatkom? Staňte sa dobrovoľníkom! Získajte vstupenku na preteky ZDARMA! Príďte k nám stráviť neuveriteľný deň plný zábavy. Prihláste sa! Ak sa chcete stať dobrovoľníkom práve na týchto pretekoch kliknite na červené tlačítko "DOBROVOĹNÍK NA PRETEKY" v pravo hore na tejto stránke.

Staňte sa súčasťou a spoznajte zákulisie organizačného týmu ako dobrovoľnik, ktorý pomáha pri príprave a organizovaní pretekov. Naučíte sa nové veci a poznáte aké je to byť súčasťou týmu Spartan. Vaša účasť robí Reebok Spartan Race najlepším prekážkovým pretekom a zaistí skvelý zážitok nie len Vám, ale aj tisícom účastníkov.

Existujú rôzné oblasti, kde môžu dobrovoľníci pomáhať. Napríklad pri registrácii, v úschovni, rozhodcovia na prekažkach, v cieli atď.  Môžete si vybrat oblasť, kde chcete pomáhat už pri registrácii za dobrovoľníka. Takže čo dalej?

 • Prihlás sa a vyber si preteky, kde chceš byť dobrovoľníkom. Môžeš sa prihlásiť iba na jeden deň alebo na viacej dní  (deň pred pretekami, alebo po pretekoch)
 • Budú ti poskytnuté prvotné informáce od svojeho koordinátora
 • Dostaneš informácie a zaškolenie na svoju funkciu deň pred pretekami.
 • Obdržíš zdarma tričko, jedlo, nápoje, parking a jiné

Ako dobrovoľník sa rýchlo naučíš nové veci a získaš skúsenosti, ktoré  zúžitkuješ tiež vo svojom osobnom a profesionálnom živote. Určite si nájdeš nových priateľov. Dozvedieť sa viac o dobrovoľníkoch  čítajte tu.